Qytetarët në Skenderaj i brohorasin Albin Kurtit ‘UÇK, UÇK…’ dhe ‘Thaçi, Thaçi…’

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka shkuar për fushatë në komunën e Skenderajt.

 

Atje është parë nën mbrojtjen e Njësisë Speciale të Kosovës.

 

Në disa video të siguruara nga Gazeta Express dëgjohen qytetarët duke brohoritur “UÇK, UÇK”, “Thaçi, Thaçi”.

Kujtojmë se edhe vizita e Kurtit para dy ditësh në Mitrovicë, kishte ngjallur paknaqësi duke shkaktuar incidente në tubimet që ka mbajtur atje.

Linkun në këtë video:

https://streamable.com/e/1ryqlv

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *