Tolaj i AAK-së merr mbështetje në vendlindjen e vëllezërve Gërvalla

Kandidati për deputet nga radhët e AAK-së, Arber Tolaj, ka takuar banorët e Dubovikut, ku ka marrë mbështetje për zgjedhjet e 14 shkurtit.

 

 

“Përkrahja e tyre me bëri krenar dhe më dha vullnet për të ecur tutje në rrugëtimin tim, për të punuar me nder, e përkushtim, në përmbushjen e ëndërrave dhe idealeve të Heronjëve”, ka shkruar Tolaj në Facebook.

 

 

Postimi i plotë i Tolajt:

Ndjenjë e veçantë të ndalosh në Dubovik, vendlindjen e sinonimit të shpirtit të panënshtruar të popullit shqiptar- Heroit Jusuf Gërvalla, por edhe Bardhoshit dhe shumë trimave tjerë, që ndoqën idealet e Jusufit, e këshillat e urta të nënë madhes Ajshe.

Përkrahja e tyre me bëri krenar dhe më dha vullnet për të ecur tutje në rrugëtimin tim, për të punuar me nder, e përkushtim, në përmbushjen e ëndërrave dhe idealeve të Heronjëve. #meramushharadinajpërpresident2021

https://www.facebook.com/102960761081375/posts/456644225713025/?sfnsn=mo

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *