Njëri nga themeluesit dhe komandantët e UÇK-së, Lahi Brahimaj, i hyn garës për deputet

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës nga AAK-ja, Lahi Brahimaj do jetë përsëri kandidatë për deputet nga rradhët e të njëjtit subjekt politik.

Brahimaj, njëri nga komandantët më të shquar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK) dhe njëri nga themeluesit e UÇK-së, në listën e AAK-së do ta ketë numrin 22.

 

Brahimaj vlerësohet lartë gjithandej Kosovës për kontributin e tij si në luftë ashtu gjatë paqes dhe shërbimit të tij si deputet. /Ballkani.info/

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *