Aksident në magjistralen Pejë-Prishtinë, tetë persona të lënduar

Tetë kanë pësuar lëndime trupore për shkak të një aksidenti ndërmjet dy automjeteve, sot në magjistralen .

Policia ka njoftuar se aksidenti ka ndodhur rreth orës 10:35, ndërsa shkaqet nuk dihen akoma.

“Si pasojë e aksidentit tetë persona kanë pësuar lëndime dhe të gjithë janë duke u trajtuar në emergjencën e Spitalit Rajonal”, ka konfirmuar policia.

 

Njësitet e trafikut po merren me trajtimin e rastit, ndërsa policia vazhdimisht po bën apel për kujdes në komunikacion./g.e

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *