Joshua – Pulev, këtu mund ta ndiqni LIVE meçin

Boksi kthehet me një shfaqje të madhe për të gjithë adhuruesit e këtij sporti, ku të shtunën në mbrëmje, Anthony Joshua do të ndeshet me Kubrat Pulev, një ndeshje të madhe e peshave të rënda.

Lufta është planifikuar të zhvillohet të shtunën, 12 dhjetor pas orës 23:00, në Wembley Arena. Fillimisht ishte planifikuar për në 20 qershor, por pandemia e koronavirusit prishi planet.

Dy boksierët kanë diferencë në moshë, pasi Joshua është 31 vjeç, ndërsa Pulev ka 39. Britaniku ka zhvilluar deri më tani 24 meçe, ku ka 23 fitore dhe një humbje, ndërsa 21 prej tyre i ka mbyllur me nokaut.

Në anën tjetër bullgari ka 29 meçe të zhvilluara, prej tyre 28 fitore dhe një humbje. Ai 14 meçe i ka mbyllur me nokaut.

LINKU 1:http://bilasport.xyz/box/1.php?fbclid=IwAR05hVZwQxucLxZijUIw3bBT-ZRrJcOfEv6ibTi_bfhp6z48hqS_Z2G7d-c

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *