Moti sot

Gjatë ditës së sotme në do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me reshje shiu.

Sipas parashikimeve të Institutit Hidrometeorologjik të  Kosovës në vise malore me lartësi mbi 1200m reshjet e shiut do të shoqërohen me fjolla bore.

Në fushat termike parashihet të kemi ndryshime të vogla, duke mbetur në amplituda afërsisht të njëjta me ditët paraprake, por që në fushat barike parashihet të ketë rritje graduale.

 

 

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1-3 gradë Celsius. ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 6-8 gradë Celsius.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *