Braçe akuza të forta Bashës: U kthye nga Kosova si milioner, sepse punoi kundër UÇK! Nuk u hetua kurrë për pasuri

Zv/kryeministri Erion Braçe, ka reaguar ndaj kreut të PD Lulzim Basha lidhur me deklaratat për fshehjen e numrit të viktimave nga kryeministri Rama dhe ministri e

 

 

Produkti më i zi i së keqes, shkruan Braçe për kreun e opozitës, duke akuzuar se Basha u kthye nga Kosova në Shqipëri, me një pasuri të majme, jo prej punës së përkthyesit, por në punën kundër UÇK-së.

“Kurre pasuria e ketij pushtetari nuk u hetua;
Te gjithe mbyllen syte per vertetimet e munguara te ktij mbi 1 milion euro pasuri;
Kurre vertetime nuk pati sepse paraja ne vertetime, do deshmonte punen e kryer e te paguar-jo prej perkthyesi, por prej oficeri ne lufte me “krimet monstruoze te shqiptareve”, jo ndaj shqiptareve ne Kosove.”, shkruan Braçe.

“MIREMENGJES!
DOJA TA NISJA DITEN ME NJE APEL PER CDO QYTETAR TE KETIJ VENDI:

 

MOS U BEJ NUMER NE NUMRATORIN ME GOGLA TE TE SEMUREVE E TE VDEKURVE TE LYLZIM BASHES!

Do ta bej me pas gjate dites,
duke ju kerkuar ndjese natyrisht.

Ka nje arsye;
DO MERREM ME KETE KETU,
PRODUKTIN ME TE ZI TE SE KEQES!

Ka nje jete qe rend pas kufomave per ti kthyer ne para, pasuri, placke;
Aq shume u perfshi ne kete rendje e aq para beri nga kjo “pune”, sa;

U kthye ketu dhe me aromen e spurdhjakut te larguar nga Kosova prej frikes per ate qe kish bere kunder UCK atje, E SHPALLI VETEN TE PASUR E TE NDERSHEM NE TE ARDHMEN PREJ PLACKES QE KISH BERE DUKE NDJEKUR KUFOMA, NUMERUAR E HEDHUR MBI UCK, JO MBI MAKINEM KRIMINALE TE SLLOBOS!

MBI 1 MILION EURO PASURI
NGA “RROGA”! KUPTONI, NGA RROGA!

Paraja tek paraja shkon-me mesimin e poshter te grykesise,
e shtoi placken duke abuzuar me pushtetin, detyren e duke shperfilkur ligjin!

I bindur se ne kete pike, edhe prokuroret e gjykatesit private ste gjejne zgjidhje perballe popullit,
VRAU KATER QYTETARE TE PAFAJ E TE PA ARMATOSUR QE KUNDERSHTONIN QEVERINE KU KY ISHTE MINISTER I BRENDSHEM E BABAI I TIJ ISHTE PUSHKATUES!

Ndiq parate-eshte nje shprehje qe prokuroret e shpiken per te arritur ke krimi!

Kurre pasuria e ketij pushtetari nuk u hetua;
Te gjithe mbyllen syte per vertetimet e munguara te ktij mbi 1 milion euro pasuri;
Kurre vertetime nuk pati sepse paraja ne vertetime, do deshmonte punen e kryer e te paguar-jo prej perkthyesi, por prej oficeri ne lufte me “krimet monstruoze te shqiptareve”, jo ndaj shqiptareve ne Kosove.

Palacot e Tiranes qe tallen me deshmite kunder ketij, kane edhe nje cen me shume ne avokatine e se keqes:
NUK MBROJNE DOT PARATE E KETIJ, BERE E VENE NE KOSOVE!

Tani eshte dita per kete;
KRIM E PARA JANE NE SIMBIOZE E PARATE FLASIN E ULERIJNE KUR KRIMI MBROHET PATURPESISHT NGA PARTI, PROKURORE E GJYKATES!

Degjoni zerin e parase e luksit te ketij tani!”, shkruan Erion Braçe.

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *