E rëndë/ Momenti kur terroristi vret një kalimtar rasti

Sonte në qytetin Vjenës ndodhi një sulm terrorist, ku deri më tani janë regjistruar shtatë viktima.

Disa nga terroristët janë dorëzuar. Në rrjetet sociale po qarkullon një video ku shihet momenti kur një nga terroristët qëllon për vdekje një kalimtar rasti, transmeton Indeksonline.

Ambasada e Kosovës në Austri ka bërë thirrje që qytetarët të qëndrojnë në vende të sigurta.

Kurse, Ministria e Brendshme e Austrisë ka kërkuar që qytetarët të shmangin hapësirat publike dhe restorantet./Indeksonline/

 

www.al-press.online 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *