Pamje që s’do t’i pëlqejnë Albin Kurtit, Trump me fushatë mahnitëse në Arizona

Donald Trump ka patur fushatë mahnitëse në Arizona.

Pak ditë para zgjedhjeve presidenciale në SHBA, Trump mbajti një tubim elektor në Tucson të cilin analistët e kanë vlerësuar lart.

Trump edhe një herë bëri thirrje që të votohet për të sepse sipas tij, Joe Biden është njeri i gabuar për Amerikën.

Sipas Trump, Biden është politikan i korruptuar dhe Amerika nuk e meriton atë për president.

Sondazhet tregojnë se bëhet fjalë për një garë tejet të ngusht mes Trump e Biden./Indeksonline/

www.al-press.online

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *