Presidenti Thaçi e pret në takim kampionin e botës, Robin Haxhi Krasniqi

Presidenti Hashim Thaçi është duke zhvilluar një takim me boksierin Robin Haxhi Krasniqi.

Krasniqi sëfundmi zhvilloi një meç për brezat IBO dhe WBA, ku edhe u shpall kampion i botës pas nokautimit që i bëri Dominic Bosel katër ditë më parë.

 

Takimi i presidentit dhe boksierin nga Juniku vije pikërisht pas triumfit që pati ky i fundit.

Takimi është duke u zhvilluar aktualisht në zyrat e presidencës dhe pritet të ketë prononcim për medie pas përfundimit. 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *