Njihuni me bukuroshet azerbajxhanase që po luftojnë ashpër kundër Armenisë (Foto)

Lufta mes Armenisë dhe Azerbajxhanit është në ditën e gjashtë, ku përplasja mes shteteve po bëhet më e fortë, përcjell Post.

Përleshjet vazhduan edhe gjatë natës së djeshme, ndërsa raportohet se ushtria azerbajxhanase mori kontrollin e kodrave strategjike në Madagiz.

Ndërkohë pesë automjete të blinduara të ushtrisë armene u shkatërruan. Mediat turke shkruajnë se njerëzit në Armeni filluan të humbnin besimin e tyre tek kryeministri Nikol Pashinyan. Nga ana tjetër, ministri i mbrojtjes së Azerbajxhanit, Zakir Hasanov, po përpiqet që të japë një mesazh uniteti duke vizituar të plagosurit. Pjesë e ushtrisë së azerbajxhanit janë edhe gra e vajza.

Mediat e huaja kanë publikuara disa foto të grave bukuroshe që po marrin pjesë në luftimet e ashpra ndaj ushtrisë armene. Ju ftojmë të njiheni me to./KosovaPost/.

No description available.

No description available.

No description available.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *