Azerbajxhani sulmon sërish Armeninë, depoja e municionit shkatërrohet totalisht

Konflikti mes Armenisë dhe Azerbajxhanit vijon të jetë në kulm. Se fundmi forcat azere kanë bërë një tjetër sulm kundrejt bazave ushtarake të Armenisë të pozicionuara në frontin e luftës mes dy vendeve.

Së fundmi mediat azerbajxhane kanë publikuar një moment nga konflikti me forcat armene, në kufirin e diskutueshëm mes dy vendeve. Në video shihet një depo municioni që i përkiste ushtrisë armene duke u shkatërruar. Kjo sipas medias, u konfirmua nga Shërbimi Shtyp i Ministrisë së Mbrojtjes së vendit.

 

Shpërthimet shihen qartë në pamjet e publikuara.  Pas thellimit të konfliktit, Azerbajxhani shpalli edhe gjendjen e luftës në vend dhe bëri thirrje për mobilizim ushtarak.

 

www.al-press.online

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *