Ky është ish-ushtari i UÇK-së,i ftuari i rradhës si deshmitar në Gjykaten Speciale!

Ish-ushtari i UÇK-së, Ferat Shala sot më 7 shtator, në cilësin e dëshmitarit, do ti përgjigjet ftesës për intervistë nga Dhomat e Specializuara në Hagë.

Lajmi është bërë i ditur nga vetë Shala përmes një postimi në Facebook.

“Sot dhe përjetësisht krenar që pata nderin të luftoj për ty Kosovë, UÇK, dhe ju familja ime” ka shkruar ai.

Ferat Shala është edhe deputet i PDK-së në Kuvendin e Kosovës. /www.al-press.online/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *