Moti sot dhe ditëve në vijim

Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm.

Të mërkurën do të jetë freskët, kurse gjatë ditë vendi do të përfshihet nga vranësira të ndryshe dhe me intervale me diell.

Sipas parashikimeve të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës (), riga lokale shiu priten në disa pjesë veriore të Dukagjinit, derisa pjesa tjetër e territorit mbetet nën ndikimin e vranësirave dhe intervaleve me diell.

Të enjten shi me intensitet të ulët, pritet të ketë edhe në pjesën e rrafshit të Kosovës, i përcjellur edhe me shkarkime rrufesh.

Temperaturat minimale do të lë lëvizin ndërmjet 15-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-25 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi veriperëndimit me shpejtësi 1-9 m/s

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *