SUSPENDOHET POLICI QË SHPREHU GËZIM PËR AKTAKUZËN NDAJ THAÇIT E VESELIT

Drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj ka konfirmuar për Gazetën Online ‘Reporteri.net’ se polici në Prishtinë, Gëzim Krasniqi është suspenduar nga detyra, pasi i njëjti shfaqi në Facebook ndjenja gëzimi për aktakuzat ndaj Presidentit, Hashim Thaçi dhe Kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli.

“Është suspenduar”, ka thënë shkurt Drejtori i Policisë, kur është pyetur në lidhje më këtë rast, që ishte publikuare edhe në mediat vendore.

Polici Krasniqi, i cili punon në Prishtinë si polic, ka shpërndarë lajmin në rrjetin social Facebook dhe se ndjehet i kënaqur (lexo: feeling happy ka shkruar në Facebook).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *