Ironizon Valon Syla: Me rëndësi Albin Kurti u vaksinu

Analisti dhe gazetari Valon Syla ka reaguar sërish për dështimin e qeverisë Kurti në lidhjen e kontratës për vaksinat me Pfizer.

 

Me anë të një postimi në Facebook, Syla ka ironizuar duke thënë se është me rëndësi që kreu i qeverisë, Albin Kurti është vaksinuar, shkruan lajmi.net.

“Çka janë 500 mijë vakcina? Çka di Kosova, çka janë 500 mijë vakcina”, ka shkruar Syla.

Postimi i plotë:

Me rëndësi Albin Kurti u sakrifiku. U vakcionu. Çka janë 500 mijë vakcina? Çka di Kosova, çka janë 500 mijë vakcina.

I pat vjedh njoni në Fushë – Kosovë shinat e hekurudhës. Kur e nxuni policia tha; fëmija i kanë vjedh, tu lujtë ç’aty.

Po tha polici, 4 tonë hekur qysh fëmija?

Po çka di fëmija çka janë 4 tona hekur, tha hajduki. /Lajmi.net/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *