Tolaj rikujton kohën kur ngriti çështjen e ndërtimit të Onkologjisë në Pejë (Video)

Arbër Tolaj, kandidat për deputet nga radhët e AAK-së, nëpërmjet një videoje të publikuar në llogarinë e tij, Facebook, ka rikujtuar se çfarë ka thënë gjatë mandatit të kaluar në Parlamentin e Kosovës.

 

 

Ngrita çështjen e ndërtimit të objektit të Onkologjisë në Prishtinë, si dhe hapjen e Repartit të Onkologjisë në kuadër të Spitalit regjional të Pejës“, ka shkruar ndër tjera ai, njofton Al-Press

Statusi i plotë:

Qytetar të nderuar,
Gjatë mandatit të kaluar, në Parlamentin e Kosovës, ngrita çështjen e ndërtimit të objektit të Onkologjisë në Prishtinë, si dhe hapjen e Repartit të Onkologjisë në kuadër të Spitalit regjional të Pejës, me ç’rast do të trajtoheshin pacientët e sëmurë me Kancer nga Peja, Gjakova, Istogu, Deçani, Juniku, e Klina.

https://fb.watch/3wN_3XDgWw/

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *