Kjo është bima që po parandalon kancerin

Nëse dëshironi të jeni më të shëndetshëm, të jetoni më gjatë, të keni energji dhe të mos keni problem, atëherë bima e -s është gjëja e duhur për ju.

Bima është me origjinë nga Azia Jugore. Për shkak të vetive të fuqishme antioksidante, ajo është përdorur për qëllime mjekësore për shumë vite.

Hidhni një sy arsyeve të mëposhtme për të ngrënë këtë barishte, së bashku me frutat dhe gjethet e saj.

JO KANCERIT – Moringa përmban antioksidantë, të cilat luftojnë radikalet e lira. Për më tepër, ajo parandalon krijimin e qelizave të kancerit.

ZVOGËLIMI I SHEQERIT NË TRUP – Në rast se nivelet e sheqerit në sheqerin e gjakut janë anormale, filloni të konsumoni këtë bimë. Sipas studimeve, kjo barishte e zgjidh problemin e diabetit me lehtësi.

Për momentin, ajo është testuar vetëm në kafshë, por disa studime njerëzore janë në progres, po ashtu.

KUNDËR PLAKJES – Falë përmbajtjes së saj të lartë të vitaminës A, barishtja ‘moringa’ ngadalëson procesin e plakjes.

Megjithatë, shumë hulumtime të tjera mbi këtë bimë duhet të realizohen, për të vërtetuar përfundimisht këto veti shëndetësore.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *