Shënohet viktima e parë kosovare nga tërmeti në Turqi

Është shënuar viktima e parë kosovare nga tërmeti shkatërrues që tronditi Turqinë dje.

Ambasadori i Shqipërisë në , Kastriot Robo, ka njoftuar se viktima është 62-vjeçarja Nazmiye Dograyan (62) me origjinë nga Kosova është gjetur nën rrënoja me djalin e saj pas 24 orëve kërkime, raporton “Abcnews.al”.

Lajmin e ka konfirmuar edhe Besmira Bylykbashi që studion dhe jeton prej disa vjetësh në .

“Nëna dhe u gjetën të përqafuar në rrënoja. Nëna e kishte mbuluar djalin me trupin e saj. 28-vjeçar është në gjendje të rëndë për jetën”, ka thënë ajo.

Numri i viktimave nga tërmeti në Turqi ka arritur në 37, 35 në Turqi e dy në ishullin grek Samos.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *