Rrëfimi për gruan nga Kosova që vdiq në Izmir: E kishte mbuluar djalin me trupin e saj

Një grua me origjinë shqiptare nga Kosova humbi jetën nga tërmeti tragjik në , ndërsa i saj është në gjendje të rëndë për jetën.

Besmira Bylykbashi, që studion dhe jeton prej disa vitesh në Izmir rrëfeu për Abcnews.al se Nazmiye Doğrayan 62-vjeçe dhe djali i saj u gjetën pas 24 orëve nga kërkimet.

Por vetëm djali kishte arritur të mbijetonte.

“Nëna dhe djali u gjetën të përqafuar në rrënoja. Nëna e kishte mbuluar djalin me trupin e saj. Djali 28-vjeç është në gjendje të rëndë për jetën” tha ajo.

Vdekjen e gruas nga Kosova më herët e konfirmoi edhe ambasadori shqiptar në , Kastriot Robo.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *