Nitaj: AAK-ja e ka ndarë mendjen e vet, Ramush Haradinaj për president

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Muharrem Nitaj, ka thënë se ky subjekt politik e ka ndarë mendjen e vet sa i përket çështjes së presidentit të vendit.

Nitaj ka thënë se AAK-ja e ka vlerësuar Ramush Haradinajn si personin më të përshtatshëm dhe më unifikues për president në këtë kohë.

Në këtë intervistë dhënë gazetës “Epoka e re”, Nitaj ka pohuar se tash “mbetet t’i bindim të tjerët për mbështetje se propozimi është serioz dhe i duhuri”.

Ai ka thënë se deri më tash në Qeverinë e Kosovës ka pasur një klimë konstruktive bashkëpunimi.

Nitaj ka thënë se partnerët e koalicionit qeverisës kanë pasur disa dallime në qëndrime vetëm sa i përket mënyrës se si ka filluar të organizohet e të rrjedhë procesi i dialogut me Serbinë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *