Ish-antari i Nismas “godet” Fatmir Limaj

 

Ish Kryetari i rinisë së Nisma Socialdemokrate në Drenas Edmond Thaçi në një postim në fb ka kritikuar ashper kreun e Nisma Fatmir Limaj,ai ka akuzuar Limaj së është i mire edhe i drejtë vetem me familjaret e tuj,duke akuzuar për të gjitha punsimet,por jo i drejtë me ata që i ndihmuan me ardh në pushtet njoftonë Al-Press.Online

Ja postimi i në Fb:

Para do ditë ,një qytetar i vendit tonë ishte quditur së si kishte parë duke vozitë veturë të tipit BMW (20 mijë euro)Fatmir Limaj ,ai përafersisht kshtu kishte shkru: Sot e pash Fatmir Limaj duke vozitur vetë ,pa bodyguard pa polici etj etj..
Paramendo për çka u qudit ky qytetar,kur dihet së ky është vetem kryetar i një partie modeste me 2-3 deputet,me mire me thanë është kryetar i një partie familjare siç është Nisma Socialdemokrate! Pra nuk është as minister as zv.Kryeminister as asgje,që me i pas ato privilegje!
Neyse një gje duhet me ditë qyetaret për Fatmir Limaj e besoj që e dijnë:

Fatmir Limaj e dijmë që është “baba” i mire së e ka pas ba djalin e tijë shef të kabinetit në MTI ,pas as një aftesi profesionale,veç si u kan djal i shefit!

Fatmir Limaj është “dajë” i mire së e ka ba këshilltar të zv.Kryeministra pa fakultet nipin e tij!

Fatmir Limaj është “dhender” i mire dihet pse është së e bani zv.Kryeministre baxhanaken e tij!

Fatmir Limaj madje është edhe shume i mire me shok të djalit të tij së krejtë kan dojn me i sistemu ,kalojne nga djali i Fatmir Limaj!

Por Fatmir Limaj nuk ishte asniher i mire edhe i drejtë me ata që i ndihmuan dhe kontribuan me ardh ktu si është,sepse Fatmir Limaj nuk ka hall tjetër pos pushtetin ,që çdo ditë është ka e hupe këtë pushtet,edhe largimet e atyre që kan jap kontributë në këtë parti ,e kan kuptuar së Fatmir Limaj dhe Nisma Socialdemokrate nuk është asgje me shume së Parti Familjare….

www.al-press.online

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *