Policia jep detaje për vdekjen e shtetasit gjerman në Mitrovicë

ka dhënë detaje për vdekjen e shtetasit gjerman në dhe këtë rast po e trajton si ‘vdekje të dyshimtë’.

Mëngjesin e së hënës një shtetas i Gjermanisë ka vdekur në Mitrovicë.

“Është raportuar se viktima mashkull shtetas Gjerman është gjete pa shenja jete te një hotel, i cili sipas informatave dyshohet se ishte hedhur nga kati i dytë i hotelit. Njësitë policore relevante kanë dalë në vendin e ngjarjes, ndërsa ekipi mjekësor e ka konstatuar vdekjen e viktimës në vendin e ngjarjes. Me urdhër të prokurorit trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion, ndërsa rasti vazhdon të hetohet”, thuhet në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *