“Shteti merr para për të vdekurit nga COVID-19”, reagon IKShP-ja

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka bërë apel te qytetarët që të mos i besojnë thashethemet se “s’ka virus” dhe se “Shteti merr para për të vdekurit nga ’’, shkruan KosovaPost.

Përmes një postimi në faqen zyrtare në Facebook, IKSHP’ja ka bërë thirrje që të merren parasysh dhe t’u besohen vetëm informatave që vijnë nga profesionistët shëndetësorë.

“Nga thash e thënie “S’ka virus” të gënjeshtra “Shteti merr para për të vdekurit nga COVID-19″. Mos u besoni lajmeve të rreme!”, thuhet në njoftim.

 

Postimi i plotë:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *