Numri total i rasteve pozitive me koronavirus në Kosovë shkon mbi Mbi 6 mijë

Numri total i rasteve pozitive në ka arritur në 6 mijë e 45 raste me 168 rastet e reja që u konfirmuan dje nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik.

Ndërsa 2 mijë e 675 raste me koronavirus janë ende aktive.

Deri më sot, janë testuar 31 mijë e 956 persona të dyshimtë për virusin .

Gjithsej 144 persona e kanë humbur betejën me koronavirusin dhe të njëjtit raportohet se kanë pasur edhe sëmundje të tjera shoqëruese.

Dje janë shëruar edhe 157 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është gjithsej 3 mijë e 226 raste.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *