Sulm me armë në SHBA, vriten 2 policë

Pas një sulmi me armë në qytetin McAllen në Teksas të -së mbetën të vrarë dy , transmeton (AA), përcjell Kosova Post.

Drejtori i policisë në McAllen, Victor Rodriguez deklaroi se dy punonjësit e policisë u sulmuan me armë në një shtëpi ku ata shkuan pas një denoncimi të bërë.

Rodriguez tha se dy policët humbën jetën në vendin e ngjarjes.

Ai theksoi se sulmuesi Aldon Caramillo u vetëvra pasi qëlloi punonjësit e policisë. Rodriguez tha se Caramillo kishte precedente penale dhe se kërkohej për akuzat për sulm me armë dhe posedim të lëndëve narkotike.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *