Pompeo reagon ndaj Boltonit për librin, e quan tradhtar!

Një reagim ndaj librit të ish Këshilltarit të Sigurisë Kombëtare të SHBA John , i cili ishte i pabotuar, erdhi nga sekretari amerikan i shtetit Mike . Duke nënkuptuar se nuk ka “pothuajse asnjë informacion të saktë” në libër, e përshkroi si një tradhtar, transmeton Post.

Sekretari i Shtetit Amerikan Mike Pompeo kundërshtoi librin e John Bolton, “Dhoma ku ndodhi: Një kujtim i Shtëpisë së Bardhë”, në të cilën ai kushtoi një episod si “bujar”.

“John Bolton përhapet një seri gënjeshtrash, gjysmë realitete të përdredhura plotësisht dhe gënjeshtra të hapura,” tha Pompeo, i cili tha se ai nuk e kishte lexuar librin, por studioi shkrimet që lëshuan në shtyp.

“Është e trishtueshme dhe e rrezikshme, roli publik i John Bolton është një tradhti që dëmton Amerikën duke shkelur besimin e tij të shenjtë në popullin e tij. Për miqtë tanë në mbarë botën: Ju e dini se Amerika e Presidentit Donald është një fuqi për të mirë në botë “, shpjegon Pompeo në llogarinë e tij në Twitter.aa.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *