Edhe Isa Xhemajlaj jep doreheqje nga NISMA

Ish zv.ministri i puneve te Brendeshme dhe ish kandidati per kryetar te Drenasit, Isa Xhemajlaj ka dhene doreheqje nga NISMA. Lajmin dhe arsyejen e largimit e ka bete te ditur vet Xhemajlaj, permes nje njoftimi ne Facebook, shkruan AL-PRESS.ONLINE

Ky eshte postimi i tij:

Drenas 19.06.2020 Të nderuar shokë, miq, anëtarë, aktivist, dhe struktura të Nisma Socialdemokrate, ju njoftoj se sot në mbledhjen e Kryesisë së Degës kam dhënë dorëheqje nga pozita e Kryetarit të Degës së Nisma Socialdemokrate Dega në Drenas, kjo për arsye të rikithimit tim në punë në Ministrinë e Mbrojtjes. Me këtë rast e falënderoj Kryesinë e NSD, Kryesinë e Degës, Strukturat e partisë , aktivistët dhe simpatizëtë për bashkëpunimin e sinqert që kemi pasur përgjatë këtyre viteve. Faleminderit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *